ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ - ΑΠΟΦΟΙΤΟΙ 2023

Ευχόμαστε θερμά συγχαρητήρια στους αποφοίτους 2023 του 3ου ΓΕΛ Κορυδαλλού, που πλέον κατακτούν τον τίτλο του ακαδημαϊκού πολίτη και στην πορεία  τον τίτλο του μελλοντικού επιστήμονα. Τους ευχόμαστε από καρδιάς καλή αρχή στο νέο και τόσο σημαντικό τους ξεκίνημα, κάθε επιτυχία στη ζωή τους και να πραγματοποιήσουν τα όνειρα τους.

Τα αποτελέσματα των Πανελλαδικών εξετάσεων 2023 απέδειξαν πως η προσπάθεια, η εργατικότητα και η υποστήριξη αποτελούν κλειδιά για την επίτευξη επιτυχίας και δημιούργησαν ένα αίσθημα ευτυχίας και ικανοποίησης πρωτίστως στους μαθητές μας, στους γονείς τους και στους εκπαιδευτικούς τους.

Οι εκπαιδευτικοί του 3ο ΓΕΛ Κορυδαλλού αισθάνονται υπερήφανοι και ικανοποιημένοι βλέποντας τις επιτυχίες των μαθητών τους. Τα αποτελέσματα των μαθητών μας αποτελούν  επιβράβευση για τον κόπο και την αφοσίωση που έχουμε επενδύσει στην εκπαίδευση, ενισχύοντας την έμπνευση και τον ενθουσιασμό μας για τη συνέχεια της εκπαιδευτικής μας δραστηριότητας.

Καταθέτουμε τις ευχές μας στους αποφοίτους 2023 του 3ου ΓΕΛ Κορυδαλλού, που πλέον κατακτούν τον τίτλο του φοιτητή και της φοιτήτριας, και στην πορεία  τον τίτλο του μελλοντικού επιστήμονα. Θέλουμε να τους υπενθυμίσουμε ότι εκτός από την ακαδημαϊκή επιτυχία, υπάρχει και η ανάγκη να παλέψουν για την ολοκλήρωση της προσωπικότητάς τους και της κοινωνικής τους προσφοράς.

Αγαπητοί μας μαθητές οι εκπαιδευτικοί σας σας εύχονται θερμά συγχαρητήρια και καλή αρχή στο νέο και τόσο σημαντικό σας ξεκίνημα!

Και μία ρήση για το τέλος…

Όταν κάποιος προχωράει αποφασιστικά προς την κατεύθυνση των ονείρων του και παλεύει για να ζήσει τη ζωή που είχε ονειρευτεί, θα συναντήσει την επιτυχία εκεί που δεν την περίμενε.

- Χένρυ Ντέιβιντ Θορώ (Αμερικανός συγγραφέας, 1817-1862)

Απόφοιτοι 2023

Απόφοιτοι 10%