417553200 412307854632874 7395803715743572833 n

Οι μαθητές/τριες που πλαισιώνουν το πρόγραμμα αγωγής υγείας και την ομάδα ραδιοφώνου είχαν την ευκαιρία να επισκεφθούν το κέντρο ημέρας και το υπνωτηριο αστέγων του ΟΚΑΝΑ στο κέντρο της Αθήνας. Οι μαθητές ενημερώθηκαν από την ψυχολογο κ.Σκεντζου και την κοινωνική λειτουργό κ. Φλώρου για τις συνέπειες της χρήσης εξσρτησιογονων ουσιών και τις δυνατότητες απεξάρτησης. Επίσης, προσέφεραν είδη ρουχισμού στους ωφελουμενους. Τους μαθητές /τριες συνόδευσαν η διευθύντρια κ. Πλέσσα ο εκπαιδευτικός φυσικής αγωγής κ. . Μπακόλας και ο κοινωνικός λειτουργός κ. Παπασταθης. Ευχαριστούμε όλους όσους πρόσφεραν είδη ρουχισμού σε αυτήν την πράξη αλληλεγγύης, την Ανάσα Ζωής Κορυδαλλού και την βιομηχανία ΙΟΝ για την προσφορά προϊόντων σοκολάτας. Ευχαριστούμε πολύ την υπεύθυνη του κέντρου ημέρας κ. Ευγενία Σταθακοπούλου για την οργάνωση της επίσκεψης.