Αδελφοποίηση του 3ου Γενικού Λυκείου Κορυδαλλού με το Λύκειο Αγίου Νικολάου Λεμεσού Κύπρου.
Στις 31/1/2023 πραγματοποιήθηκε στο αμφιθέατρο του 3ου ΓΕΛ Κορυδαλλού η τελετή αδελφοποίησης με το Λύκειο Αγίου Νικολάου Λεμεσού με την ευγενική χορηγία του κ. Ι.Μαρωνίτη και τη συνεργασία της κ.Πανά.
Αυτό το γεγονός αποτέλεσε το επιστέγασμα της πενθήμερης εκδρομής των Κυπρίων μαθητών και καθηγητών στην πόλη μας. Κατά τη διαμονή τους πραγματοποιήσαμε κοινή Επίσκεψη στον Ιερό Βράχο και στο Μουσείο της Ακρόπολης καθώς και στον ναό του Ποσειδώνα στο Σούνιο και στο Λαύριο.
Η αδελφοποίηση επισφράγισε τους προαιώνιους αδελφικούς δεσμούς των δύο λαών και ενδυνάμωσε τις σχέσεις μεταξύ των δύο σχολικών κοινοτήτων.